WhatsApp

×

İletişim Bilgileri

Site içi arama

TELSİZ DİŞ DÜZELTME TEDAVİSİ

TELSİZ DİŞ DÜZELTME TEDAVİSİ

10 Mart 2020, 23:53
TELSİZ DİŞ DÜZELTME TEDAVİSİ

Telsiz Diş Düzeltme Tedavisi Nedir?

Latincede dişlerin düzeltilmesi anlamına gelen ortodonti bilimi; diş hekimliğinin uzmanlık alanlarından biridir. Şeffaf Plak Tedavisi ile ağızdaki dişlerin dizilim problemlerinin giderilmesi ve alt çene ile üst çenenin birbiri ile olan ilişkisini ideal pozisyona getirilmesi amaçlanır. Ortodonti tedavisi hem estetik hem fonksiyonel bir tedavidir.

Ortodonti Tedavisi sayesinde, eğri dişlerin düzeltilmesi hem sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasını sağlar hem de ağızdaki bakteri oluşumunu hızlandıran dişler üzerinde yemek artıklarının birikmesini önler. Bu sayede diş çürümesini önleyici bir tedavi olarak da uygulanır.

 

 

Ortodonti bilim dalı; tırnak yeme, parmak emme, ağızdan nefes alma gibi olumsuz davranışlar nedeni ile bozulmuş diş yapısının düzeltilmesine olanak sağlar. Günümüzde metal teller yani braketler yardımı ile eğri dişlerin düzeltilmesi mümkündür.

Bunun yanı sıra tedavi süresinde ağızda estetik bir görünüm isteniyor ise metal yerine seramik ya da plastik braketler de kullanılabilir.


Telsiz Diş Düzeltme Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Günümüzde bir başka Ortodonti Tedavi Yöntemi de şeffaf plaklar kullanılarak eğri dişlerin düzeltilmesidir. Şeffaf aparey; dişlerin ideal konumları planlanarak bilgisayar yardımı ile hazırlanırlar. Tedavi süresi içerisinde dişin tedavi aşamaları göz önünde bulundurularak 8-15 adet plak hazırlanır. Bu plaklar belirli periyotlarda değiştirilerek sıra ile kullanılır. Kullanılan her yeni plakta dişlere yeni bir kuvvet uygulanır ve dişler olmaları gereken pozisyona doğru itilir.

Günde 22 saat takılması gereken şeffaf plaklar yemek yerken çıkarılmalıdır. Dişlere sabitlenmeyen şeffaf plaklar sayesinde, kişi özel günlerinde kısa sürelerle tedavisine ara verebilir. Ancak bu durum sık sık tekrarlanırsa, tedavi aksayabilir ya da başarısızlıkla sonuçlanabilir.

1500'lerden beri kullanılmakta olan standard Lorem Ipsum metinleri ilgilenenler için yeniden üretilmiştir. Çiçero tarafından yazılan 1.10.32 ve 1.10.33 bölümleri de 1914 H. Rackham çevirisinden alınan İngilizce sürümleri eşliğinde özgün biçiminden yeniden üretilmiştir.

  • 02128902090

  • 02128902090

  • info@acklinik.com

  • Ataköy 7-8-9-10, Mahallesi, D-100 Güney Yanyolu No:18/A No:53-54 Kat:3, 34158 Bakırköy/İstanbul

  • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
    Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Pazar: Kapalı