WhatsApp

×

İletişim Bilgileri

Site içi arama

BON’LAMINA TEDAVİSİ

BON’LAMINA TEDAVİSİ

10 Mart 2020, 23:49
BON’LAMINA TEDAVİSİ

Bon’lamina Tedavisi Nedir?

Bon’lamina Tedavisi; kemik erimesi şikâyeti olan ve yeterli kemik dokusu bulunmadığı için implant tedavisi yapılamayan hastalar için yeni kemik yapımını içeren, en son teknoloji kemik rejenerasyonu sistemidir. Bon’lamina tekniği ile kaybolan kemik dokusunun üç boyutlu olarak yeniden oluşturulması amaçlanır. Bu teknik sayesinde dişlerini uzun zaman önce kaybetmiş ve dişleri ileri derecede kemik kaybına uğramış hastalarda damak protezi yerine yeniden implant desteği ile sabit diş kullanımı mümkün olabilir. 

Bon’lamina tekniği, önce Almanya ve İsviçre’de şimdi ise İstanbul’daki kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Bon’lamina Tedavisi, eksiklikleri olan kemiğin tamamen iyileşmesini ve orijinal haline geri gelmesini sağlar. Büyüme hormonları ile desteklenen bu yöntem, çok hızlı bir şekilde ağızda yeni kemik oluşumunu başlatır. Kemik artırımı yapılan bölgede dişeti oluşumunu da mümkün hale getirir. 


Bon’lamina Tedavisi Nasıl Uygulanır? 

Box tekniğinde sağlıklı kemik oluşumu için 6-9 ay beklenirken, özellikle büyüme hormanlarıyla desteklenen Bon’laminatekniğinde 2-3 üç ayda, yani çok daha hızlı sonuç alınmaktadır. İmplant için yeterli kemiği olmayan hastalarda oldukça başarılı sonuçlara ulaşılır. Box tekniğinde olduğu gibi bu teknikte de hastanın çene kemiğinin başka bölgelerinden, kaburgalarından veya kalçasından, blok kemik alınmasına gerek yoktur. Bon’lamina tekniği ile bazı durumlarda implant da aynı seansta yerleştirilebilir. Eğer implant yapımı için çenenizde yeterli kemik yoksa, Bon’lamina tekniği ile ilgili uzman hekimlerimizden daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1500'lerden beri kullanılmakta olan standard Lorem Ipsum metinleri ilgilenenler için yeniden üretilmiştir. Çiçero tarafından yazılan 1.10.32 ve 1.10.33 bölümleri de 1914 H. Rackham çevirisinden alınan İngilizce sürümleri eşliğinde özgün biçiminden yeniden üretilmiştir.

  • 02128902090

  • 02128902090

  • info@acklinik.com

  • Ataköy 7-8-9-10, Mahallesi, D-100 Güney Yanyolu No:18/A No:53-54 Kat:3, 34158 Bakırköy/İstanbul

  • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
    Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Pazar: Kapalı